Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Webová stránka pre produkty Pohronia

Dekoratívne medovníky - Alžbeta Knappová

2.jpg

Medovníky boli známe už v starovekom Ríme. Medovnikárstvo ako remeslo má korene v 14. storočí, prvé písomné zmienky o kremnických medovnikároch sa objavujú už koncom 16. storočia v mestských protokoloch.Medovnikári vyrábali medovnikári z medu, ražnej alebo pšeničnej múky a vody. Ostatné prísady poznal každý medovnikár naspamäť, každý mal svoj vlastný recept a aj preto mali medovníky od rôznych majstrov rôzne chute. Z historických rozprávaní je známe, že keď sa v medovnikárskej rodine narodilo dievča, zarobilo sa surové cesto do kamenných sudov. Keď sa potom dievča vydávalo, dostalo cesto ako veno.

Pani Knappová sa zdobeniu dekoratívnych medovníkov a ich prezentácií sa venuje už niekoľko rokov. Pečie podľa klasických tradičných receptov, používa tradičné metódy zdobenia, čerpá z ľudovej tvorby, ktorú sa snaží propagovať. „Je to pre mňa zamestnanie aj hobby, hovorí žena, ktorej domácnosť vonia medovníkovým korením nielen pred Vianocami a Veľkou nocou, ale počas celého roka. Medovníky potešia hostí na svadbách, krstinách, na oslavách a firemných akciách, ale aj ako milý darček pre blízkych. Svojou prácu chce ľudí najmä potešiť. „Jedna včela vyprodukuje za celý svoj život lyžičku medu a ja snažím kúsok z jej života ponechať pre ľudí v mojich medovníkov“.

Najlepšie je uskladňovať ho v plechových krabiciach v suchých a chladných miestnostiach, aby si uchovalo dobrú vôňu aj chuť, krehkosť i vláčnosť.

Kontakt na výrobcu:

Alžbeta Knappová – Medovníčky Alžbeta
Kremnické Bane 93, 967 01 Kremnica
mobil: 0907 351 472
e-mail: bety@post.sk
https://www.facebook.com/pg/Medovn%C3%AD%C4%8Dky-Al%C5%BEbeta-1371288489554516/photos/?ref=page_internal                                                                                                                                           

facebook


 
Ako sa Vám páči naša stránka?
 
 
63%

 
 
 
13%

 
 
 
25%

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka